HomeŚląskie

Śląsk: Zwłoki noworodka w Grabcu. Matka usłyszała zarzut zabójstwa dziecka

Śląsk: Zwłoki noworodka w Grabcu. Matka usłyszała zarzut zabójstwa dziecka

Matka noworodka, którego zwłoki znaleziono 1 maja w rzece Krztynia w Grabcu, usłyszała zarzut zabójstwa dziecka. 17-letnia Dorota D. przyznała się do zarzucanego jej czynu. Złożyła także bardzo obszerne wyjaśnienia. Są one obecnie weryfikowane przez śledczych.

W miejscu, gdzie znaleziono zwłoki dziecka, przeprowadzono w ostatnich dniach eksperyment procesowy. – Dowody, które udało nam się dotychczas zgromadzić w tej sprawie, pozwoliły na przedstawienie matce dziecka Dorocie D. zarzutu zabójstwa – przekazał prokurator Dariusz Bereza, szef Prokuratury Rejonowej w Myszkowie. Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Złożyła także bardzo obszerne wyjaśnienia, ale prokuratura – ze względu na dobro śledztwa – nie ujawnia ich treści.

 

Już wcześniej badania DNA potwierdziły, że 17-latka jest matką dziecka. Ojcem jest jej partner. Kobieta została zatrzymana bezpośrednio po wyjściu ze szpitala. Prokurator wnioskował o tymczasowy, trzymiesięczny areszt, a sąd przychylił się do tego wniosku. Z naszych informacji wynika, że 17-latka jest w złym stanie psychicznym, dlatego niewykluczona jest obserwacja psychiatryczna. Przypomnijmy, że do makabrycznego odkrycia doszło w środę, 1 maja, po godzinie 14 w Grabcu w powiecie zawierciańskim. Zwłoki w rzece znalazł jeden z mieszkańców. Od razu powiadomiono służby. Na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Okazało się, że to zwłoki noworodka – dziewczynki. Ciało było nagie. Na szyi śledczy znaleźli jednak skrawek materiału – różową tasiemkę.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu bardzo szybko ustalili kto może być matką dziecka. Tropy wskazywały na 17-letnią mieszkankę Grabca. Przeprowadzono sekcję zwłok noworodka, ale biegli nie byli w stanie jednoznacznie określić przyczyny śmierci dziewczynki. Wyjaśnią to dopiero badania histopatologiczne. Wiadomo, że 17-letnia matka dziecka donosiła ciążę. Zwłoki dziecka były w wodzie od kilku do kilkudziesięciu godzin.

 

COMMENTS