Śląsk: Urodziła dziecko w przenośnej toalecie w Kłobucku. Prokuratura umorzyła sprawę

Śląsk: Urodziła dziecko w przenośnej toalecie w Kłobucku. Prokuratura umorzyła sprawę

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie umorzyła śledztwo w sprawie śmierci noworodka, którego zwłoki ujawniono w przenośnej toalecie w Kłobucku. Przypomnijmy: 31 lipca 2017 roku, tuż po północy, z krwotokiem dróg rodnych do Szpitala Powiatowego w Radomsku trafiła 21-letnia mieszkanka pow. pajęczańskiego. Okazało się, że kilka godzin wcześniej urodziła dziecko. Noworodka znaleziono w toi-toiu w Kłobucku.

W toku śledztwa ustalono, że nocy z 30 na 31 lipca 2017 roku do szpitala w Radomsku zgłosiła się 21-letnia kobieta, uskarżająca się na dolegliwości o charakterze ginekologicznym. Po przeprowadzonym badaniu lekarz stwierdził, że w ciągu ostatnich kilku godzin kobieta urodziła dziecko. W rozmowie z lekarzem pacjentka i jej parter zaprzeczyli jednak, że kobieta była w ciąży.

 

– Kobieta trafiła do nas tuż po północy z krwotokiem dróg rodnych. Lekarze zatrzymali krwotok, a stan pacjentki został ustabilizowany – mówił w sierpniu ubiegłego roku Przemysław Drozdek z kancelarii szpitala. Na skutek podjętych działań śledczych stwierdzono, że 30 lipca 2017 roku kobieta w towarzystwie swojego partnera przybywała w okolicach zalewu Zakrzew w Kłobucku. W wyniku penetracji terenu zalewu policjanci ujawnili w przenośnej toalecie zwłoki noworodka. – Na podstawie zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok oraz przeprowadzonych badań histopatologicznych ustalono, że dziecko urodziło się martwe. Jednocześnie biegli z zakresu medycyny sądowej nie byli w stanie jednoznacznie określić przyczyny obumarcia płodu.

 

Według biegłych nieświadome urodzenie przez kobietę martwego płodu do toalety jest prawdopodobne, choć rzadko spotykane w praktyce położniczej – mówi Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury. [przycisk_galeria] Przesłuchani w charakterze świadków rodzice kobiety zeznali, że nie wiedzieli, iż ich córka jest w ciąży. Prokuratura uznała, że śmierć noworodka nastąpiła w wyniku przyczyny chorobowej, a nie działania matki lub innych osób. W związku z tym śledztwo zostało umorzone wobec niestwierdzenia znamion przestępstwa dzieciobójstwa. Postanowienie o umorzeniu śledztwa jest nieprawomocne.

 

PC aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0