HomeŚląskie

Śląsk: 22-latek z Zabrza porywał i przetrzymywał zakładników. Zmuszał ich do oszustw

Śląscy policjanci zatrzymali 22-latka, który usłyszał łącznie 37 zarzutów dotyczących m.in. przetrzymywania zakładników, zmuszania ich do określonego zachowania oraz licznych oszustw. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu nawet 15 lat więzienia. 

22-latek z Zabrza został zatrzymany w efekcie śledztwa prowadzonego przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach dotyczącego przetrzymywania jako zakładnika 65-letniego mężczyzny. Śledczy ustalili, że 22-latek miał zmuszać mężczyznę do… zachowania niezgodnego z prawem.

Jak się później okazało, nie był to jedyny zakładnik, a zatrzymany zabrzanin ma na swoim koncie sporo innych przestępstw. Mężczyzna odpowie za przetrzymywanie zakładników, których wywoził do innego województwa i zmuszał m.in. do zawarcia umów kredytowych, usług telekomunikacyjnych oraz zakupów sprzętu RTV o znacznej wartości. Sprawca sam też popełniał liczne oszustwa. Przywłaszczał dokumenty tożsamości i posługując się nimi, wyłudzał usługi telekomunikacyjne z drogimi telefonami, które następnie sprzedawał.

Na jego trop wpadli kryminalni w wyniku szeroko zakrojonych czynności dochodzeniowo-śledczych. 22-latek stanął już przed prokuratorem i usłyszał łącznie 37 zarzutów. Śledczy oceniają sprawę jako rozwojową. [przycisk_galeria] Na wniosek policjantów i prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi Zabrza grozi nawet 15 lat więzienia.

 

-22-latek z Zabrza porywał ludzi
-22-latek z Zabrza porywał ludzi
-22-latek z Zabrza porywał ludzi
-22-latek z Zabrza porywał ludzi
aip

COMMENTS