HomeŚląskie

Śląsk: 18-latka zabiła swoje nowo narodzone dziecko. Wstrząsająca zbrodnia w Będzinie

Śląsk: 18-latka zabiła swoje nowo narodzone dziecko. Wstrząsająca zbrodnia w Będzinie

18-letnia mieszkanka powiatu będzińskiego usłyszała zarzut zabójstwa swojego nowo narodzonego dziecka. Najprawdopodobniej maleństwo tuż po porodzie zostało zawinięte przez kobietę w foliowy worek. Sekcja zwłok wskazała już przyczynę śmierci: uduszenie.

Do porodu doszło prawdopodobnie 26 listopada, na terenie jednej z firm w Będzinie, w której zatrudniona była 18-letnia mieszkanka powiatu będzińskiego. Jak ustalili śledczy, młoda kobieta w trakcie pracy poczuła bóle porodowe.

 

– Poszła do łazienki, gdzie po pewnym czasie urodziła dziecko – informują będzińscy policjanci. – Śledczy pod nadzorem prokuratury ustalają teraz dokładny przebieg zdarzenia i okoliczności śmierci dziecka – podają. Sekcja zwłok wykazała już, że przyczyną śmierci dziecka było uduszenie. Najprawdopodobniej bezpośrednio po porodzie dziecko zostało zawinięte przez kobietę w foliowy worek.

 

– W piątek 29 listopada, na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Będzinie wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 18-letniej kobiety – mówią policjanci. Kluczowym dla dalszego postępowania będzie teraz ustalenie poczytalności kobiety w chwili zdarzenia. Zostanie ona poddana badaniu psychiatrycznemu, którego wyniki poznamy za około dwa tygodnie.

 

aip

COMMENTS