HomeSport

Skoki w Zakopanem. Pierwsi kibice już są pod skocznią. Rosną biało-czerwone stoiska

Skoki w Zakopanem. Pierwsi kibice już są pod skocznią. Rosną biało-czerwone stoiska

Zakopane i kibice szykują się na Puchar Świata w skokach narciarskich. Pod Wielką Krokwią rośnie miasteczko stoisk z biało-czerwonym asortymentem, pamiątkami spod Giewontu, a także z małą gastronomią dla kibiców. Pod skocznią drogi są już zamknięte dla ruchu.

Kilkadziesiąt stoisk jest rozkładanych wzdłuż ulic Bronisława Czecha i Piłsudskiego – tamtędy będą szli kibice na zawody na skoczni. niektóre stoiska już są otwarta i oferują przede wszystkim asortyment dla kibiców – szaliki, czapki, flagi, trąbki. Wszystko w kolorach białym i czerwonym. Pod skocznią pojawiają się już pierwsi kibice ubrani w biało-czerwone barwy.

 

– Na razie chodzimy, spacerujemy, oglądamy. Jutro i w niedzielę idziemy na zawody – mówią napotkani kibice. Pod skocznią pracują także ekipy techniczne przygotowujące widowisko sportowe. Pojawiły się już barierki rozgradzającej ulicę od chodnika. Zamknięte zostały już dla ruchu samochodowego ulice Bronisława Czecha, Piłsudskiego, Żeromskiego. Na skrzyżowaniach jest policja, straż miejska, a także straż pożarna. Zakazują wjazdów, pomagają kierowcom, którzy pobłądzili.

 

W piątek o godz. 18 na Wielkiej Krokwi odbędą się kwalifikacje do turnieju indywidualnego. W sobotę czeka nas konkurs skoków drużynowych, a w niedzielę – indywidualnych. W sobotę i w niedzielę na trybunach skoczni zasiądzie nieco ponad 23 tys. kibiców. Na kwalifikacje organizatorzy przygotowali 10 tys. wejściówek.

 

 

 

aip

COMMENTS