14.6 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Skoki narciarskie. Puchar Świata: Odwołano finałową serię. Stoch czwarty w Bad Mitterndorf

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce na mamuciej skoczni Kulm w Bad Mitterndorf podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, który prowadził po pierwszej serii. Finałowa próba została odwołana ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne – zmienny i porywisty wiatr. Stoch lądował na 232 metrze i otrzymał notę 229,4 pkt. Stefan Kraft uzyskał 230 m (232,6 pkt.). Drugie miejsce zajął Japończyk Ryoyu Kobayashi (242,5 m – 231,9 pkt.), a trzecie Słoweniec Timi Zajc (228,5 m – 230,1 pkt.).

Dziewiąty był triumfator sobotniego konkursu Piotr Żyła – 223,5 m. Jakub Wolny uplasował się na 21. (215 m), a Aleksander Zniszczoł na 28. miejscu (206 m). Bez punktów zostali w niedzielę 32. Dawid Kubacki (199 m) oraz 38. Klemens Murańka (201 m).

Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Kraft (1273 pkt), który powiększył przewagę nad 2. Niemcem Karlem Geigerem do 138 punktów. Na trzecią pozycję awansował Ryoyu Kobayashi (1045 pkt). 4. – Kubacki (985 pkt), 5. – Stoch (759 pkt), 10. – Żyła (525 pkt), 37. – Wolny (47 pkt), 41. – Maciej Kot (37 pkt), 44. – Stefan Hula (31 pkt), 66. – Zniszczoł oraz Murańka (po 4 punkty).

Następne konkursy – w piątek i sobotę w Rasnovie. Będą to pierwsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w historii rozegrane w Rumunii.