HomeUncategorized

Skarbnik Stanu Illinois otworzył polską wystawę

Skarbnik Stanu Illinois otworzył polską wystawę

CHICAGO: Wystawa “The USA in Polish Historiography and Periodicals” //”USA w Polskiej Historiografii i Publikacjach” została oficjalnie otwarta w budynku stanowym Illinois, James Thompson Center w Chicago we wtrorek, 26 marca, 2019 roku.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali we wtorek Michael Frerichs, Skarbnik stanu Illinois, Piotr Janicki, Konsul Generalny RP, Sędziowie: Tom Evans, Aurelia Pucinski, Diane Marsalek, Jan Kopeć, Prezes ZKP, Dr. Lucja Mirowska-Kopec, Paul Kawa, Jim Robaczewski, Dr. Ted Pacyga, Malgorzata Ptaszynska. Budynek stanowy jest odwiedzany codziennie przez tysiące przechodniów.

Wystawa w tak prestiżowym miejscu jak Thompson Center wymaga współpracy wielu instytucji. Dzięki wsparciu sponsorów, pomocy biura skarbnika stanu Illinois, Związku Klubów Polskich i Konsulatu RP w Chicago wystawa odbywa się właśnie w tym miejscu.

Wystawę udostępniła polonijna organizacja General Casimir Pulaski Society z El Paso w Teksasie.

Skarbnik stanu Illinois Michael Frerichs mówił z wielkim uznaniem o wkładzie Poloniii do życia stanu Illinois. W jego biurze pracuje kilku polonijnych pracowników. On sam wybrał się na początku roku 2019 na wycieczkę z córką do Warszawy. Bardzo mile to wspomina.

Wystawa pięknie się wpisuje w 100-lecie ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską a USA (1919-2019) .

Wystawa będzie otwarta do piątku, 29 marca, 2019. Warto zobaczyć tę wystawę. Polecamy.

@ Andrzej Mikolajczyk

COMMENTS