22.2 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Skandal wokół antykorupcyjnych instytucji na Ukrainie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Skandal wokół instytucji antykorupcyjnych na Ukrainie. Jedna z nich – Narodowe Biuro Antykorupcyjne – najpierw podsłuchiwała szefa prokuratury, a potem opublikowała nagrania, z których wynika, że prokurator Nazar Chołodnicki, mający walczyć z korupcją, mógł przekroczyć swoje kompetencje. 

Z nagrań wynika, że prokurator mógł nakłaniać do fałszywych zeznań oraz informować o szczegółach prowadzonych śledztw osoby do tego nieuprawnione. Nazar Chołodnicki w ukraińskim parlamencie tłumaczył się z ujawnionych nagrań. Jak podkreślał, to co zostało upublicznione, to montaż jego słów i próba dyskredytacji jego osoby.
Wielu deputowanych ukraińskiego parlamentu krytycznie oceniło wyjaśnienia prokuratora. Jak mówił Serhij Łeszczenko – wskazując na Nazara Chołodnickiego – oczyszczenie antykorupcyjnych organów z nieuczciwych pracowników powinno być elementem procesu walki z łapówkami.
To nie pierwszy konflikt wokół instytucji antykorupcyjnych na Ukrainie. W zeszłym roku głośne były wzajemne oskarżenia między Biurem Antykorupcyjnym a prokuraturą generalną. Tymczasem, w opinii większości Ukraińców, poziom korupcji w ich kraju, nie zmniejsza się, mimo zapewnień władz o walce z tym zjawiskiem.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/pg/OK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520