14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Silvio Berlusconi zamieszany w aferę Panama Papers

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Włoski tygodnik „L’Espresso” odkrywa kolejne karty związane z największym w historii wyciekiem tajnych dokumentów. W piątek rano opublikował listę pierwszych stu z ośmiuset nazwisk Włochów zamieszanych w aferę Panama Papers. Wśród nich znajduje się m.in. były premier Silvio Berlusconi.

 

Według zeznań dziennikarzy „L’Espresso” przedsiębiorstwo imperium medialnego Silvio Berlusconiego „American Film Company” sprzedało zagranicznej firmie włoskiego premiera prawa do wykorzystania amerykańskich filmów. Byłego szefa rządu skazano w 2012 roku na cztery lata więzienia za unikanie płacenia podatków oraz za nielegalny zakup praw do filmów z USA.

 

Tymczasem jak podaje agencja Reutersa prezydent Panamy Juan Carlos Varela Rodriguez w rozmowie telefonicznej z prezydentem Francji Francois Hollande’em uzgodnili warunki współpracy ws. „Panama Papers”. Ministrowie finansów obu krajów mają wkrótce spotkać się w Paryżu, by omówić szczegóły kooperacji. Rodriguez już dziś obiecał, że Panama zrobi co w jej mocy, aby wprowadzić takie porozumienie, które pozwoli na unikanie podwójnego opodatkowania i wymianę informacji pomiędzy dwoma krajami. Przypomnijmy, że po wybuchu afery związanej z wyciekiem dokumentów, Francja zdecydowała się we wtorek przywrócić Panamę na czarną listę podmiotów unikających współpracy.

 

„Panama Papers” to największy w historii wyciek tajnych dokumentów. Ujawniona przez dziennikarzy śledczych z wielu krajów „afera panamska” ukazuje jak możni tego świata przez lata unikali płacenia podatków i prali brudne pieniądze. Ponad jedenaście milionów dokumentów ukazuje działanie jednej z najbardziej tajemniczych firm na świecie, panamskiej kancelarii prawniczej Mossack Fonseca.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520