Siemoniak (PO): Program przedstawiony przez Biedronia jest bardzo kosztowny i może sięgać nawet 200 miliardów złotych

Siemoniak (PO): Program przedstawiony przez Biedronia jest bardzo kosztowny i może sięgać nawet 200 miliardów złotych

Platforma Obywatelska będzie uważnie przyglądać się obietnicom składanym przez Roberta Biedronia, zadeklarował Tomasz Siemioniak. Wiceprzewodniczący partii odniósł się do konwencji partii Wiosna, która odbyła się w Warszawie w ubiegłą niedzielę. Na antenie radiowej Trójki przyznał, że sondażowy sukces nowego ugrupowania ma swoją przyczynę w kryzysie środowisk lewicowych. Zauważył jednocześnie, że program przedstawiony przez Roberta Biedronia jest bardzo kosztowny i może sięgać nawet 200 miliardów złotych. Zapewnił, że “wyborcy PO będą bardzo “dociekliwi”, a sam Biedroń będzie “pytany i rozliczany” z obietnic.

Wśród postulatów zgłoszonych przez lidera partii Wiosna znalazły się między innymi: odejście od kopalń węgla do 2035 roku, rozszerzenie programu “Rodzina 500 plus” na wszystkie dzieci, nieopodatkowana emerytura obywatelska w wysokości 1600 złotych, łatwiejszy dostęp do lekarzy-specjalistów, poprawa nauczania języka angielskiego w szkołach, powszechny dostęp do internetu czy likwidacja do 2022 roku barier biurokratycznych w urzędach.

Zdaniem Roberta Biedronia koszt propozycji to 35 miliardów złotych. Zadeklarował jednocześnie, że “chce być i będzie premierem”.

IAR/PR3/mt/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0