Siedziba PiS sprzedana spółce hotelarskiej

Siedziba PiS sprzedana spółce hotelarskiej

Izraelska spółka, będąca właścicielem budynku przy ul. Nowogrodzkiej, gdzie mieści się siedziba Prawa i Sprawiedliwości, sprzedała nieruchomość polskiej spółce hotelarskiej – informuje Radio Zet. Nowy właściciel zamierza wybudować tam hotel.

Nowym właścicielem budynku przy ul Nowogrodzkiej jest spółka Q Hotel, która posiada pięć hotelów na terenie Polski. Docelowo firma planuje zbudować kolejny hotel właśnie w miejscu, gdzie dziś mieści się siedziba PiS. Proces jest jednak odległy czasowo – przez najbliższe kilkanaście miesięcy żadne prace nie zostaną podjęte – o czym poinformowano najemców w uspokajającym liście. “Nie planujemy podejmować żadnych natychmiastowych kroków, jeśli chodzi o dotychczasowe funkcjonowanie budynku.

 

W tego typu przypadkach proces realizacji inwestycji trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. Na tym etapie dla obecnych najemców w praktyce nic się nie zmieni. O naszych kolejnych krokach będziemy ich informować z odpowiednim wyprzedzeniem” – napisał Radosław Altheim, dyrektor zarządzający sieci Q Hotel w liście cytowanym przez Radio Zet. Dotychczasowym właścicielem nieruchomości, w której znajduje się biuro prezesa PiS, był izraelski deweloper Metropol NH. Posiadał on budynek od 2007 roku.

 

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0