HomePOLSKA

Siedziba PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie w centrum politycznych wydarzeń

Siedziba PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie w centrum politycznych wydarzeń

Siedziba Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie znajdzie się dziś w centrum politycznych wydarzeń. O godzinie 14.00 rozpocznie się tam kolejne spotkanie liderów PiS i Zjednoczonej Prawicy na temat nowej umowy koalicyjnej i rekonstrukcji rządu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówi, że rozmowy są skomplikowane, ale jak dodaje, jest przekonany, że przyniosą właściwe efekty, a zmiany, które planuje obóz rządzący zostaną przeprowadzone.
Senator PiS Jan Maria Jackowski mówi, że prowadzone rozmowy są twarde, co w jego ocenie jest naturalne. Podkreśla, że uczestniczą w nich trzy odrębne środowiska polityczne, które choć wspólnie działają w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy, to każde z nich w jego ocenie chciałoby osiągnąć własne cele. Dodaje, że w tej sytuacji wypracowanie wspólnego stanowiska zajmuje trochę czasu.

W tym miesiącu odbyły się dwa spotkania liderów PiS i pozostałych stron Zjednoczonej Prawicy w sprawie nowej umowy koalicyjnej i rekonstrukcji rządu. Zmiany w Radzie Ministrów zapowiedział w lipcu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ma do nich dojść na przełomie września i października. W ramach rekonstrukcji ma zostać m.in. zmniejszona liczba ministerstw, co ma usprawnić proces decyzyjny w rządzie.

 

IAR

COMMENTS