HomeSport

Siedem osób oskarżonych o działanie na szkodę Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Siedem osób oskarżonych o działanie na szkodę Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Prokuratura Krajowa sformułowała akt oskarżenia wobec siedmiu osób działających na szkodę Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wśród oskarżonych są były prezes i były wiceprezes związku. Wraz z pięcioma innymi osobami oskarżeni są o wyprowadzenie w sumie 3,5 miliona złotych z kont PZPS.

Rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powiedziała, że sprawa dotyczy między innymi nieprawidłowości przy organizacji Mistrzostw Świata w Siatkówce w roku 2014.

“Przed sądem stanie nie tylko były prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, ale również były wiceprezes oraz prezes profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, sędzia siatkówki, członek zarządu związku oraz osoby, które przez wiele lat współpracowały z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Prokurator zarzucił tym osobom nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz wyrządzenie Znacznej szkody Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej” – dodała Ewa Bialik.

Jak ustaliła prokuratura członkowie zarządu związku zawarli z przedsiębiorcami szereg umów, które zawierały zawyżone ceny usług. Wystawiano także faktury VAT poświadczające nieprawdę. Oskarżonym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Mistrzostwa Świata w Siatkówce w roku 2014 były pierwszymi tego typu zawodami rozgrywanymi w Polsce. Zawody zakończyły się zwycięstwem drużyny Polski, która w finale pokonała Brazylię.

IAR/kwi/sk

COMMENTS