11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

„Sieci Prawdy”: Taśmy Amber Gold czyli jak Marcin i Katarzyna P. okłamywali nawet najbliższych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dziennikarze tygodnika „Sieci Prawdy” ujawniają fragmenty nagranych rozmów założyciela Amber Gold, Marcina P., jego żony Katarzyny P. i współpracowników. Nagrania zostaną wyemitowane jutro w telewizji internetowej wPolsce.pl. 

„Dopiero z tego materiału wyłania się obraz bezwzględnych kłamców, którzy nawet w obliczu walącej się piramidy finansowej myśleli tylko o tym, jak jeszcze wyciągnąć pieniądze od nieświadomych niczego klientów (…). Z podsłuchanych rozmów wynika, że Marcin i Katarzyna liczyli się z poważnymi kłopotami” – piszą w najnowszym tygodniku „Sieci Prawdy” Marek Pyza i Marcin Wikło.
Dziennikarze zaznaczają również, że dostęp do tych taśm miała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jednak je zignorowała. „Mimo że (24 maja 2012 roku) szef ABW pisze jasno, iż mamy do czynienia z piramidą finansową, że nie ma żadnego złota w skrytkach Amber Gold i wreszcie, że zagrożone są oszczędności tysięcy Polaków, nie wykonano podstawowej czynności, jaką jest założenie podsłuchu Marcinowi i Katarzynie P. (…). Gdy w końcu (ponad dwa miesiące później), po upadku linii OLT Express, podsłuch założono, okazało się, że ABW nie była zainteresowana zdecydowaną większością zgromadzonego materiału dowodowego” – piszą autorzy tekstu.
Amber Gold miała inwestować pieniądze klientów w złoto i inne kruszce, oferując oprocentowanie wyższe od lokat bankowych. W 2011 roku przejęła trzy linie lotnicze i na ich podstawie stworzyła przewoźnika OLT Express. W sierpniu 2012 roku spółka Amber Gold należąca do Marcina i Katarzyny P. ogłosiła upadłość. Oszukała niemal 19 tysięcy klientów na kwotę ponad 850 milionów złotych. Miesiąc wcześniej zbankrutowały linie lotnicze OLT Express.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześniejsze/”Sieci Prawdy”/dwi/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520