11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

„Sieci”: Pawlak mógł przyjąć łapówkę za przychylność wobec Rosji przy negocjowaniu kontraktu gazowego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Tygodnik „Sieci prawdy” podaje, że według prokuratury były wicepremier Waldemar Pawlak „mógł przyjąć łapówkę za przychylność wobec Rosji przy negocjowaniu kontraktu gazowego z 2010 roku”. Według dziennikarzy tygodnika Waldemar Pawlak „dbał o interes rosyjski lepiej niż sami Rosjanie”.

W sprawie ewentualnych nieprawidłowości przy zawieraniu kontraktu gazowego śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Z informacji „Sieci Prawdy” wynika, że uzasadnienie wszczęcia śledztwa zawiera informacje, kto i w jaki sposób miał wręczyć łapówkę. „Nie chodzi tu o drobne kwoty” – dodają dziennikarze tygodnika.

Jak podają „Sieci Prawdy” śledztwo dotyczy „przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w 2010 roku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez ówczesnego wicepremiera i ministra gospodarki oraz innych funkcjonariuszy publicznych. Ma to związek z negocjowaniem i podpisaniem niekorzystnej dla Polski oraz sprzecznej z prawem Unii Europejskiej umowy międzynarodowej o dostawach rosyjskiego gazu do Polski”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/”Sieci Prawdy”/dwi/zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520