1.5 C
piątek, 29 marca, 2024

Siatkówka. Puchar Świata: Polska wygrała z Japonią

Polska wygrała z Japonią 3:1 (25:23, 25:17, 19:25, 25:17) w rozgrywanym w Fukuoce meczu Pucharu Świata w siatkówce. Najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentacji Polski był Bartosz Kurek – zdobywca 15 punktów. Było to drugie zwycięstwo Polaków, którzy we wtorek pokonali Tunezję również 3:0. W piątek Polska rywalizować będzie ze Stanami Zjednoczonymi.

W pozostałych środowych meczach Pucharu Świata Egipt pokonał Iran 3:1, Tunezja przegrała z Argentyną 1:3, Kanada uległa Rosji 2:3, Włochy przegrały ze Stanami Zjednoczonymi 1:3, a Australia uległa Brazylii 0:3.

Opis ze strony pzps.pl:

To drugi mecz Biało-czerwonych w Japonii. Pierwszego dnia podopieczni Vitala Heynena pokonali 3:0 Tunezję.

Polscy siatkarze spotkanie z gospodarzami rozpoczęli z Bartoszem Kurkiem w składzie. Atakujący naszego zespołu wraca do gry po kontuzji, której nabawił się jeszcze w sezonie ligowym. Siła ofensywna jaka przyszła z MVP mistrzostw świata 2018 zrobiła różnicę, co miało tym większe znaczenie, iż set od początku miał bardzo wyrówany przebieg. Polscy skończyli tę odsłonę z ponad 60-procentową skutecznością w ataku, co w parze z punktami podarowanymi przez Japończyków, pozwoliło im ostatecznie wygrać 25:23.

Drugi set przebiegał po myśli Polaków, a dobra gra w polu serwisowym i bloku umożliwiły naszym siatkarzom zdobywanie punktów seriami. Najpierw cztero- a potem siedmiopunktowy ciąg punktów zbudowały duży dystans między obiema drużynami i umożliwiły podopiecznym Vitala Heynena spokojną grę w końcówce. Choć zbudowana przewaga nieco uśpiła naszych siatkarzy i „nadszarpnęła” imponujący wynik, to Biało-czerwoni i tak wysoko wygrali drugą partię i zwiększyli prowadzenie w meczu.

Trzecia odsłona należała do Japończyków, którzy niesieni dopingiem swojej publiczności wykorzystali problemy w ataku polskiego zespołu. Podopieczni Vitala Heynena mimo dobrej jakości przyjęcia, mieli problemy z grą ofensywną przez co oddali inicjatywę rywalom. Gospodarze ostatecznie wykorzystali szansę i przedłużyli swoje szanse w spotkaniu.

W ostatnim secie Biało-czerwoni wrócili do dobrej dyspozycji z dwóch pierwszych odsłon. Swoją pracę wykonał wprowadzony pod koniec trzeciej partii Artur Szalpuk, a dodatkowo powróciły świetnie funkcjonujące wcześniej elementy: blok i zagrywka.To właśnie sześciokrotne zatrzymania rywali na siatce odegrały nawiększą rolę i przesądziły o losach czwartego seta. Polacy zgarnęli komplet punktów za to spotkanie i zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo w turnieju.

Czwartek jest dniem wolnym. Pucharowe zmagania będziemy mogli śledzić znów od piątku – wtedy też reprezentacja Polski zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi. Początek spotkania o godz. 8:00 (czasu polskiego).