18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Siatkówka. Mecz Gwiazd PlusLigi 2017: Północ – Południe. W piątek w Krakowie zagrają drużyny wybrane przez kibiców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Na takie spotkanie kibice siatkówki musieli czekać 7 lat. W piątek (godz. 19) w Tauron Arenie Kraków odbędzie się Mecz Gwiazd PlusLigi: Północ – Południe. 

Spotkanie w podobnej formule zostanie rozegrane po raz trzeci, w 2010 r. był to spotkanie Północ – Południe, a rok wcześniej zmierzyły się drużyny Polaków i obcokrajowców. – Myślę, że to będzie fajna zabawa – mówi były reprezentant Polski, Krzysztof Ignaczak, który uczestniczył w pierwszym Meczu Gwiazd. – Dobrze, że to kibice mogą decydować o konfiguracji drużyn, kogo chcą zobaczyć i w jakim połączeniu. Można złożyć zespół, na który nie będzie stać prezesów. Bo tu zagrają same gwiazdy, zawodnicy, którzy w swoich drużynach są najlepsi. Dla siatkarzy to miłe być tak docenionym przez fanów. Wybór na Mecz Gwiazd to taka nobilitacja, potwierdzenie, że to, co się robi na co dzień, jest słuszne, zjednuje kibicowskie serducho. Spotkanie będzie wstępem do finałowej fazy Klubowych Mistrzostw Świata, które w sobotę i niedzielę odbędą się w hali na Czyżynach (stąd też w Meczu Gwiazd zabraknie zawodników polskich drużyn grających w tej imprezie: ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i PGE Skry Bełchatów). Składy zespołów i ich opiekunów wybierali internauci. W każdej ekipie jest po 14 siatkarzy i duet trenerów. Północ poprowadzą byli selekcjonerzy reprezentacji Polski – Andrea Anastasi i Stephane Antiga, a Południe – aspirujący do takiej roli Piotr Gruszka (wraz z Markiem Lebedewem). Przez udział w tym meczu, mamy nadzieję, że zostaniemy trenerami kadry Kabaret Neo-Nówka Kibicom z Małopolski bliższa sercu powinna być drużyna… Północy. W składzie są bowiem dwaj zawodnicy związani z naszym regionem: wychowanek Hejnały Kęty Mateusz Mika (obecnie gracz Trefla Gdańsk) oraz krakowianin Tomasz Fornal (wychowanek UKS 22 teraz gra w Cerradzie Czarnych Radom). Oprócz tego na parkiecie nie zabraknie znanych nazwisk, są byli i obecni reprezentanci Polski, medaliści największych imprez, jak choćby Daniel Pliński, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Jakub Jarosz czy kadrowe objawienie tego sezonu Bartłomiej Lemański. – Jest to dla mnie naprawdę wielki zaszczyt – przyznał Andrzej Wrona w rozmowie z serwisem plusliga.pl. – To pierwszy raz, gdy wezmę udział w takim wydarzeniu. Kiedy odbyła się ostatnia edycja Meczu Gwiazd, rozgrywałem w PlusLidze mój drugi sezon. Z tego powodu czuję się tym bardziej wyróżniony i mam nadzieję, że kibice dopiszą, a my stworzymy fajne widowisko. Będą też dodatkowe atrakcje, m.in. konkursy dla siatkarzy. Swoje niespodzianki szykuje również kabaret Neo-Nówka, który m.in. zapowiedział, że „przepyta” zawodników. – Przez udział w tym meczu, mamy nadzieję, że zostaniemy trenerami kadry – podkreślą artyści. – Będzie parę konkursów, które pokażą kunszt siatkarski najlepszych graczy. Sam mecz też jest możliwością takiego luźniejszego zaprezentowania naszej dyscypliny z lepszej strony, kilku spektakularnych „gwoździ”. A przy okazji to fajna zabawa – dodaje Ignaczak. Bilety na piątkowe spotkanie nabywać można przez portal ebilet.pl.

Składy drużyn na Mecz Gwiazd 2017 Północ: Michał Masny, Łukasz Kaczmarek, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk, Mateusz Mika oraz Dustin Warren, Damian Wojtaszek, Michał Filip, Andrzej Wrona, Daniel Pliński, Paweł Woicki, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek; trenerzy: Andrea Anastasi i Stephane Antiga.

Południe: Lukas Kampa, Maciej Muzaj, Marcin Możdżonek, Bartłomiej Lemański, Aleksander Śliwka, Salvador Hidalgo Oliva oraz Jakub Popiwczak, Taichiro Koga, Jakub Jarosz, Grzegorz Kosok, David Smith, Michał Kędzierski, Thibault Rossard, Jason De Rocco; trenerzy: Piotr Gruszka i Mark Lebedew.

art (AIP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520