9.8 C

Siatkówka – ME: Polki w ćwierćfinale!

Polskie siatkarki awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Europy rozgrywanych w Holandii i Belgii. W barażu o awans do „ósemki” biało-czerwone po dramatycznym i bardzo wyrównanym meczu wygrały w Rotterdamie z Białorusią 3:2 (25:17, 25:13, 22:25, 20:25, 15:12). Nasze siatkarki zagrał w końcu bardzo dobrze od początku spotkania. Świetna gra w obronie jak i w ataku z kontry pozwoliła nam wygrać gładko pierwszego seta do 17. Prawdziwy koncert gry w siatkówkę nasze panie zaprezentowały w drugim secie. Punkty z zagrywki, bloki, wspaniałe obrony i niesamowita siła ataku dokonały dzieła zniszczenia w tym secie bardzo łatwo wygranego do 13. Białorusinki znalazły się pod ścianą ale nie miały zamiaru jeszcze się poddawać i w trzecim secie w końcu zagrały na miarę swoich umiejętności. Zaczęły znacznie lepiej przyjmować naszą zagrywkę, kilka punktów dodały blokiem i pomimo starań oraz ambitnej walki naszego zespołu przegrały one ten set do 22. Czwarty set to walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie zamierzała łatwo oddać żadnej piłki. Niestety prowadząc 12:11 przytrafiła się naszym reprezentantkom bardzo niedobra serii straconych 6 punktów z rzędu. Przeciwniki mając 5 punktów przewagi nie mogły już roztrwonić takiej przewagi. Polki szaleńczą walką doprowadziły jeszcze do wyniku 20:21 ale kiedy wydawało się, że będziemy w stanie może nawet wygrać tego seta i cały mecz ponownie straciliśmy 4 punkty z rzędu i przegrali seta do 20.

O wszystkim miał zadecydować tie-break. Rozpoczęły go lepiej Polki prowadząc 2:0. Niestety urazu doznała Werblińska a nasze siatkarki zaczęły przegrywać decydujący set trzema punktami 3:6. W swoje ręce sprawy musiała wziąść Kasia Skowrońska, która została praktycznie naszą jedyną opcją w ataku. Polki mozolnie zaczęły odrabiać straty. Przy stanie 9:10 tym razem nasze zawodniczki zdobyły dwa punkty z rzędu i to one ponownie wyszły na prowadzeni. Doskonała gra całej drużynu a szczególnie debiutującej w kadrze środkowj Kamili Ganszczyk pozwoliły nam wygrać decydującego seta i awansować do ćwierćfinału, w którym Polki zagrają z gospodyniami turnieju Holandią. Obie drużyny walczyły razem w grupie a spotkanie zakończyło się wygraną 3:1 Holenderek. Miejmy nadzieję, że tym razem nasze Panie udanie zrewanżują się za porażkę w pierwszym spotkaniu.