HomeSport

Siatkówka. ME: Polacy pokonali Holendrów!

Siatkówka. ME: Polacy pokonali Holendrów!

Polscy siatkarze pokonali Holandię 3:0 (25:19, 25:18, 25:19) w Rotterdamie w swoim drugim spotkaniu grupy D mistrzostw Europy.

Najwięcej punktów dla Polski – 12 – zdobył przyjmujący Wilfredo León Venero. Najskuteczniejszy w ekipie Holandii był atakujący Nimir Abdel-Aziz, który zanotował 19 punktów.

Następny mecz “Biało-Czerwoni” rozegrają w poniedziałek. Ich przeciwnikami będą Czesi.

 

Opis za pzps.pl:

Biało-czerwoni kontrolowali przebieg spotkania. Obie ekipy miały problemy z serwisem i zapisały na swoim koncie aż po 7 błędów w tym elemencie. Mimo tych niekorzystnych statystyk nasi siatkarze potrafili wykorzystać trudną, flotową zagrywkę, która skutecznie destabilizowała przyjęcie gospodarzy. Szukanie piłki w głębi pola przekładało się na efektywność ataku “Pomarańczowych”, którzy czterokrotnie zostali zatrzymani przez polski blok. Podopieczni Vitala Heynena niesieni dopingiem biało-czerwonych kibiców, którzy wraz z miejscowymi wypełnili halę do pełna, pewnie wygrali inaugracyjną odsłonę 25:19.

W drugim secie mistrzowie świata zaprezentowali naprawdę wysokie statystyki w ataku, a Fabian Drzyzga miał spory komfort przy dysponowaniu piłek. Nasz rozgrywający z powodzeniem rozdzielał piłki we wszystkie strefy boiska, a te przynosiły punkty. Atomowe ataki Wilfredo Leona, dobra gra Mateusza Bienika, a dodatkowo problemy z asekuracją bloku w ekipie Holandii, sprawiły, że polscy siatkarze znów gładko przemknęli przez seta i zwiększyli prowadzenie w meczu.

Trzecia odsłona to przede wszystkim popis bloku Biało-czerwonych i utrzymanie świetnej dyspozycji prezentowanej na przestrzeni całego meczu. Świetne zawody rozgrywali nasi środkowi, imponujący zasięg w ataku cały czas potwierdzał Wilfredo Leon. Choć w ekipie gospodarzy swoją pracę wykonał lider – Nimir Abdelaziz, to nie wystarczyła ona na pokonanie znakomicie pracującego polskiego kolektywu. W ten sposób nasi siatkarze cieszyli się z drugiego zwycięstwa w czempionacie i kompletu punktów w tabeli.

W poniedziałek reprezentacja Polski zmierzy się z kadrą Czech. Początek spotkania o godz. 20.

Statystyki meczowe: http://statystyki.pzps.pl/pl/volleyball/european-champ,377/34225/comparison/teams?team_1=netherlands,3412&team_2=poland,3205

Redakcja Sportowa PR / ma

COMMENTS