27.2 C
Chicago
niedziela, 21 lipca, 2024

Siatkówka – LŚ: Skandal we włoskiej kadrze

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jeszcze przed wyjściem na parkiet reprezentacja Włoch w siatkówce mężczyzn znalazła się w rozsypce. Z zespołu, który przyjechał do Rio de Janeiro na turniej finałowy Ligi Światowej, wydaleni zostali za brak dyscypliny czterej czołowi zawodnicy.
Cała czwórka to wielkie nazwiska włoskiej piłki siatkowej: kapitan kadry Dragan Travica oraz Iwan Zajcew, Giulio Sabbi i Luigi Randazzo są już w drodze powrotnej do Włoch. We wtorek w brazylijskiej metropolii wyląduje trzech ich zastępców. Jednym z nich jest 19-letni Simone Giannelli, rewelacja ubiegłego sezonu, zawodnik mistrza kraju drużyny Trento, który już się przymierzał do gry w reprezentacji. W Brazylii wpada od razu na głęboką wodę: Włosi zagrają w środę z Serbami, a w czwartek z Polakami, mistrzami świata.
Właśnie ich nieudany występ na mistrzostwach świata w naszym kraju zmienił stosunek selekcjonera do drużyny: Mauro Berruto zrobił się wymagający. Domaga się od zawodników wysokiego poziomu na parkiecie, ale także poza nim. Czwórka, która rozstała się z turniejem, zabalowała w sobotę, mimo iż nie uzgodniono z nikim tego nocnego wyjścia. Istnieją wartości, które powinny być podstawą każdego uczynku dla tych, którzy grają w narodowych barwach. Jeśli nie dla wszystkich było to jasne, oświadczył selekcjoner, mam nadzieję, że od dziś już będzie.
Decyzja, która podjęta została wspólnie z władzami związku piłki siatkowej, ma na celu przywrócenie centralnego miejsca poszanowaniu ról i reguł. Odesłani do domu siatkarze będą tłumaczyć się w Rzymie, a ich koledzy, którzy pozostali w Rio, powinni się zrehabilitować swoją gra
także za nich.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520