HomeUSA

Setki tysięcy ludzi bez prądu. Donald Trump udaje się w rejon największych zniszczeń

Setki tysięcy ludzi bez prądu. Donald Trump udaje się w rejon największych zniszczeń

Mieszkańcy wybrzeża amerykańskiego stanu Luizjana, zdewastowanego przez huragan Laura, powoli szacują straty i rozpoczynają naprawę szkód.  Według najnowszych danych zginęło 16 osób.  Prezydent Donald Trump odwiedzi dziś tereny dotknięte przez potężny huragan.

Huragan Laura, który przedwczoraj uderzył w amerykańskie wybrzeże Zatoki Meksykańskiej, poważnie zakłócił funkcjonowanie miejscowości na południu Teksasu i Luizjany i spowodował 14 ofiar śmiertelnych.

Laura uderzyła w amerykańskie wybrzeże jako huragan 4 kategorii. Towarzyszył jej wiatr o prędkości 240 kilometrów na godzinę oraz kilkumetrowa fala powodziowa. 5 osób zginęło pod powalonymi drzewami, jedna utonęła, a 8 poniosło śmierć z powodu niewłaściwego korzystania z generatorów prądu.

Mieszkańcy przybrzeżnych miejscowości, którzy wracali wczoraj do swoich domów po ewakuacji, zobaczyli połamane jak zapałki drzewa, zniszczone linie energetyczne, pozrywane dachy i podwórka pełne przyniesionych przez wodę przedmiotów. Największe zniszczenia huragan spowodował w osiemdziesięciotysięcznym mieście Lake Charles w Luizjanie. Według lokalnych władz, usuwanie szkód potrwa kilka miesięcy.

W tej chwili prądu nie ma pół miliona gospodarstw domowych. 220 tysięcy mieszkańców Luizjany nadal pozbawionych jest bieżącej wody.

Prezydent Donald Trump uda się dziś w rejony, gdzie huragan spowodował największe zniszczenia. Biały Dom poinformował, że prezydent USA odwiedzi Lake Charles w Luizjanie i okolice Orange w Teksasie.

IAR

COMMENTS