15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Seryjny morderca skazany na śmierć i dożywocie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ława przysięgłych skazała na karę śmierci Gary’ego Lee Sampsona, który w 2001 roku zabił dwie osoby w stanie Massachusetts.

Sampson zadał śmiertelne ciosy nożem 19-letniemu Jonathan Rizzo oraz 69-letniemu Philipowi McCloskeyowi. Ławnicy przez ostatnie dwa miesiące wysłuchiwali zeznań w sprawie tych zabójstw. W końcu w poniedziałek ogłosili, że podejrzanego powinien spotkać najwyższy wymiar kary za zabicie Rizzo oraz dożywocie za zamordowanie McCloskeya.

57-letni Sampson już w 2003 roku został skazany na śmierć, ale sąd potem przyznał mu prawo do ponownego procesu. – Piętnaście lat to dużo czasu, ale się nie poddawaliśmy – powiedział Mike Rizzo, ojciec zabitego nastolatka.

Sampson ma na koncie jeszcze innego morderstwo, w sąsiednim stanie New Hampshire, za które otrzymał dożywotni pobyt za kratkami.

Kara śmierci w Massachusetts została zniesiona w 1984 roku, lecz zabójca był sądzony na podstawie prawa federalnego, które pozwala prokuraturze występować o egzekucję, jeśli przed popełnieniem morderstwa sprawca ukradł samochód. Tak było w przypadku Sampsona, który zabrał 19-latkowi auto, zanim go zabił.

(jj), Fot. Boston Globe via Twitter.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520