10.3 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Serie A – wyniki 36. kolejki włoskiej ekstraklasy

Piłkarze Juventusu przegrali na wyjeździe z Romą 1:3 (1:1) w meczu 36. kolejki włoskiej Serie A.

„Stara Dama” prowadziła po golu Mario Leminy (21′), wyrównał Daniele De Rossi (25′), a kolejne bramki dla rzymskiego zespołu zdobyli Stephan El Shaarawy (56′) i Radja Nainggolan (65′). Bramki Romy bronił Wojciech Szczęsny. Juventus poniósł piątą porażkę w sezonie. Zwycięstwo zapewniłoby drużynie z Turynu tytuł mistrza Włoch.
Przekonujące zwycięstwo odniosło Napoli, które pokonało na wyjeździe Torino 5:0 (1:0). Jedną z bramek dla zespołu z Neapolu zdobył Piotr Zieliński, który wszedł na boisko w 63. minucie i kwadrans później zanotował piąte ligowe trafienie w sezonie. Arkadiusz Milik grał od 81. minuty.
Czwartą porażkę z rzędu poniósł Inter. Tym razem „Nerazzurri” przegrali z Sassuolo 1:2 (0:1). W innych spotkaniach Sampdoria z Karolem Linettym w składzie zremisowała z Chievo 1:1 (1:0), a Palermo z Thiago Cionkiem pokonało Genoę 1:0 (1:0). Trzy gole wpuścił bramkarz Łukasz Skorupski, a jego Empoli uległo na wyjeździe Cagliari 2:3 (0:3).
Na dwie kolejki przed końcem sezonu w tabeli prowadzi Juventus, który ma 85 punktów – cztery więcej od Romy i pięć od Napoli.