13.2 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Sensacje w Lidze Mistrzów! Veszprem i Barcelona odpadły

Dwóch kandydatów do wygrania w tym sezonie Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych pożegnało się z tymi rozgrywkami już w 1/8! Barcelona i Telekom Veszprem nie odrobiły strat z pierwszych meczów.

Telekom Veszprem sensacyjnie wysoko przegrał pierwszy mecz z duńskim Skjern Handbold (25:32), więc w rewanżu miał do odrobienia aż siedem bramek straty. Po meczu w Danii władze węgierskiego klubu postanowiły zamrozić pensje zawodników – do końca sezonu będą oni otrzymywali najniższą węgierską pensję – 444 euro. Warunkiem otrzymanie reszty pieniędzy było zdobycie mistrzostwa i pucharu kraju oraz awans do Final Four Ligi Mistrzów.

Wiadomo już, że zawodnicy Telekomu nie wypełnią jednego z tych warunków. Wicemistrzowie Danii węgierskiemu krezusowi (budżet ponad 40 milionów złotych, ponad dwa razy wyższy, niż PGE VIVE Kielce, w kadrze blisko 20 zawodników światowej klasy) postawili zacięty opór. Veszprem wprawdzie prowadziło, ale jego przewaga nie przekraczała czterech bramek różnicy. Mało tego, w 45 minucie Skjern doprowadziło do remisu 24:24. Za chwilę okazało się, że gospodarze musieli wygrać to spotkanie różnicą ośmiu trafień, bo Duńczycy zdobyli 26. bramkę, a u siebie stracili ich 25. Węgrzy spieszyli się, ale niewiele to dawało. Ostatecznie Telekom wygrał 34:29, zabrakło mu trzech bramek. FC Barcelona Lassa pierwszy mecz z francuskim Montpellier przegrali różnicą trzech bramek. Rewanż lepiej rozpoczął lider francuskiej Lidl Starligue, który prowadził 7:3. Barcelona szybko odrobiła straty i do 35 minuty toczył się wyrównany mecz. Potem zdecydowanie lepiej zaczęli grać gospodarze, którzy w 45 minucie wygrywali 24:18. Montpellier się nie poddało i zmniejszyło straty do jednego gola (26:25). O awansie goście zadecydował gol Diego Simoneta na 30:28 kilkanaście sekund przed końcem. Rok temu Montpellier na tym samym szczeblu rozgrywek wyeliminowało zespół z Kielc. Wcześniej do 1/4 awansował niemiecki SG Flensburg-Handewitt. W niedzielę o godzinie 19 o awans do ćwierćfinału będzie grało PGE VIVE Kielce, które pierwszy mecz u siebie z Rhein-Neckar Loewen wygrało różnicą aż 24 bramek (41:17).

Wyniki 1/8 SG Flensburg-Handewitt – IFK Kristianstad 27:24 (13:9), pierwszy mecz 26:22, awans Flensburga. Telekom Veszprem – Skjern Handbol 34:29 (16:13), pierwszy mecz 25:32, awans Skjernu. FC Barcelona Lassa – Montpellier HB 30:28 (15:14), pierwszy mecz 25:28, awans Montpellier. Rhein-Neckar Loewen – PGE VIVE Kielce, niedziela, godz. 19, pierwszy mecz 17:41. HBC Nantes – Mieszkow Brześć, niedziela, godz. 17, pierwszy mecz 32:24. MOL-Pick Szeged – THW Kiel, niedziela, godz. 17, pierwszy mecz 22:29.

Pary 1/4 Paris Saint Germain Handball – zwycięzca Rhein-Neckar Loewen/PGE VIVE Kielce Vardar Skopje – zwycięzca MOL-Pick Szeged/THW Kiel SG Flensburg-Handewitt – Montpellier Handball Skjern Handbold – zwycięzca HBC Nantes/Mieszkow Brześć