23.1 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Senatorowie PO wzywają prezydenta do realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Senatorowie Platformy Obywatelskiej przygotowali projekt uchwały, w którym Izba wzywa prezydenta Andrzeja Dudę do realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia.

Trybunał orzekł wówczas, że wybór trzech sędziów dokonany przez Sejm ubiegłej kadencji odbył się zgodnie z prawem. Senator Bogdan Klich powiedział dziennikarzom, że skierował już do marszałka wniosek, by projekt został rozpatrzony podczas przyszłotygodniowego posiedzenia Senatu.
Senator Klich powiedział też, że PO będzie pilnowała realizacji orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, bo – jak się wyraził – gwarancją wolności, swobód i praw obywatelskich jest Konstytucja. Podkreślił, że władza może działać tylko i wyłącznie w ramach oraz w oparciu o istniejąca Ustawę Zasadniczą. Dodał, że władza, która łamie prawo, jest największym zagrożeniem dla obywateli – bez względu na to, jak szeroki jest jej mandat wyborczy.
Uchwała przygotowana przez senatorów PO to konsekwencja odrzucenia wniosku o rozszerzenie dzisiejszych obrad o informację rządu w sprawie sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

IAR/D.Zaczek/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520