Senator Elizabeth Warren proponuje likwidację ICE

Senator Elizabeth Warren proponuje likwidację ICE

Elizabeth Warren, senator ze stanu Massachusetts, stwierdziła, że amerykański urząd imigracyjny (ICE) powinien zostać zastąpiony inną, lepszą agencją.

Urząd jest od jakiegoś czasu krytykowany z wielu stron za rozdzielanie dzieci od rodziców na granicy z Meksykiem. Jego działalność chwali prezydent Donald Trump, który zapewnił, że urząd nigdy nie zostanie zamknięty.

Podczas demonstracji, która w sobotę odbyła się w Bostonie, Warren powiedziała: – Musimy całkowicie przebudować nasz system imigracji, zaczynając od zastąpienia ICE czymś, co stanowi odzwierciedlenie naszej moralności. Nie damy się uciszyć. Zbudujemy kraj odzwierciedlający naszą moralność, w tym celu się tutaj zebraliśmy.

Wcześniej tego samego dnia Trump zamieścił na Twitterze wiadomość adresowaną do pracowników ICE. – Wykonujecie fantastyczną robotę, zapewniacie nam bezpieczeństwo, eliminując najgorsze elementy przestępcze. Wielka odwaga! Radykalna lewica demokratyczna chce się was pozbyć. Później będą chcieli zlikwidować policję. Bez szans, nigdy do tego nie dojdzie! – napisał.

(jj)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0