Senator Dick Durbin krytykuje działania ICE

Senator Dick Durbin krytykuje działania ICE

Senator Dick Durbin krytykuje nowe zasady urzędu imigracyjnego (ICE) rozdzielania dzieci z rodzicami. Podał przykład kobiety z Kongo, którą zatrzymano na granicy z 6-letnią córką.

 

Matka została umieszczona na 4 miesiące w więzieniu w San Diego a jej dziecko wysłano do Chicago. „To ogromna trauma dla małego dziecka, które nie powinno być odseparowane od rodzica” – podkreślił senator Durbin. Przed chicagowską siedzibą urzędu imigracyjnego zorganizowano w poniedziałek protest przeciw operacjom przeprowadzonym ostatnio przez departament bezpieczeństwa wraz z policją imigracyjną w 37 miejscowościach w Illinois, między innymi w   St. Charles, Berwyn i Joliet. Do sądu trafił także pozew przeciw działaniom policji imigracyjnej, która zatrzymuje samochody do kontroli. Federalny prokurator generalny Jeff Sessions powtórzył, że obowiązuje zasada zero tolerancji w przypadku nielegalnych imigrantów.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0