Sellin: Władze Gdańska walczą z rządem, który chce zainwestować 150 milionów złotych na Westerplatte

Sellin: Władze Gdańska walczą z rządem, który chce zainwestować 150 milionów złotych na Westerplatte

Wiceminister kultury Jarosław Sellin powiedział, że sprawa budowy muzeum Westerplatte powinna łączyć Polaków.

Dziś o 8:30 rozpocznie się posiedzenie senackiej komisji kultury i środków przekazu, która ponownie zajmie się ustawą dotyczącą budowy muzeum na Westerplatte. Głosowanie nad nią odbędzie się prawdopodobnie jutro. Specjalnej ustawie sprzeciwia się między innymi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Jak powiedział Jarosław Sellin w Polskim Radiu 24 – władze Gdańska walczą z rządem, który chce zainwestować 150 milionów złotych. Każdy rozsądny wójt, burmistrz, prezydent by się raczej ucieszył z tego, że rząd chce zainwestować pieniądze i uatrakcyjnić turystycznie miasto, w dodatku w miejscu, które i tak jest chętnie odwiedzane – powiedział wiceminister. “Myślę, że totalność opozycji jednak w głowach funkcjonuje i brak rozsądku, bo w tej sprawie powinniśmy akurat współpracować” – dodał Jarosław Sellin.

Ustawa o Westerplatte została skierowana do prac w senackich komisjach. Stało się tak, ponieważ podczas wczorajszej dyskusji na posiedzeniu plenarnym Izby pojawił się wniosek o jej odrzucenie.
Przyjęta w zeszłym tygodniu przez Sejm ustawa zakłada usprawnienie budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 w Gdańsku. Projekt autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości był krytykowany przez opozycję oraz władze Gdańska. Ustawa określa warunki budowy muzeum, w tym planowane roboty budowlane, oraz wymienia konkretne działki, na których miałaby powstać instalacja.

IAR/pr24/wcześ/sp/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0