Sellin (PiS): Politycy opozycji prowokują spór światopoglądowy. Siemoniak (PO): Nie chcemy wojny światopoglądowej

Sellin (PiS): Politycy opozycji prowokują spór światopoglądowy. Siemoniak (PO): Nie chcemy wojny światopoglądowej

Wiceminister kultury Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego, na antenie radiowej Jedynki odniósł się do przemówienia Leszka Jażdżewskiego, który 3 maja wystąpił na Uniwersytecie Warszawskim przed Donaldem Tuskiem. Redaktor naczelny pisma “Liberte” powiedział między innymi, że Kościół katolicki w Polsce “zaparł się Chrystusa i stracił moralny mandat, aby sprawować funkcję sumienia narodu”.

Zdaniem Jarosława Sellina, wystąpienia obu prelegentów wpisują się w kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. “Po stronie naszych przeciwników politycznych być może dominuje taki pogląd, że w ostatnich 30 latach społeczeństwo polskie już się mocno zmieniło i być może nakręcanie antychrześcijańskich, antyklerykalnych i antyreligijnych emocji spowoduje, że wygrają wybory” – powiedział Jarosław Sellin. Dlatego – zdaniem wiceministra kultury – polityczni oponenci Zjednoczonej Prawicy prowokują spór światopoglądowy, by na tych emocjach dojść do władzy.

Jarosław Sellin zaznaczył, że Zjednoczona Prawica idzie do wyborów do europarlamentu z wyraźnym przekazem ideowym, a Koalicja Europejska jest wewnętrznie podzielona.
Jarosław Sellin startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca pomorskiej listy Prawa i Sprawiedliwości.

 

***

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak powiedział, że jego partii nie zależy na wojnie światopoglądowej. W rozmowie z radiową Jedynką polityk wyraził opinię, że wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja, dotyczą zupełnie innych spraw.

Tomasz Siemoniak przypomniał, że Koalicja Europejska, do której należy Platforma, obiecuje, iż załatwi w nowym budżecie Unii Europejskiej o sto miliardów złotych więcej dla Polski. Priorytetem w wydawaniu tych pieniędzy ma być ochrona zdrowia. “To są rzeczy ważne, których oczekują wyborcy, i które są stawką w tych wyborach europejskich. Więc zdecydowanie nie zależy nam na tym, zresztą nie tylko z powodów wyborczych, żeby się tutaj teraz jakaś wojna toczyła” – powiedział Tomasz Siemoniak. Dodał, że na wywołaniu wojny światopoglądowej zależy Prawu i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. Zdaniem wiceszefa Platformy Obywatelskiej, świadczą o tym takie fakty, jak wysłanie sześciu policjantów do zatrzymania kobiety, podejrzanej o profanację w Płocku wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PR1/Siekaj/dabr

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PR1/hm/dabrCOMMENTS

WORDPRESS: 0