Sellin o blokowaniu miesięcznicy smoleńskiej: to dowód “bardzo złej woli”, “chęci szukania awantury” oraz “pseudomęczeństwa”

Sellin o blokowaniu miesięcznicy smoleńskiej: to dowód “bardzo złej woli”, “chęci szukania awantury” oraz “pseudomęczeństwa”

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin ocenił, że blokujący miesięcznice smoleńskie działają wbrew prawu i normom społecznym. Sprzeciw wobec obchodów kolejnej, przypadającej dziś 87. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, zapowiadają Organizacja Obywatele RP i Władysław Frasyniuk.

Wiceszef resortu kultury Jarosław Sellin w radiowej Jedynce mówił, że przeciwnicy miesięcznic mogliby zorganizować swoje zgromadzenie w choćby 100-metrowym oddaleniu od trasy marszu pamięci. Zależy im jednak na blokadzie obchodów, co jest dowodem – jak ocenił – “bardzo złej woli”, “chęci szukania awantury” oraz “pseudomęczeństwa”. “Dlaczego nagle w Polsce komuś modlitwa przeszkadza, to moim zdaniem to się dzieje z powodu nienawiści w głowach pewnych ludzi do naszego środowiska politycznego” – stwierdził przy tym Jarosław Sellin.

W czasie czerwcowych obchodów na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt osób usiadło w poprzek jezdni, próbując zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki uczestnikom Marszu Pamięci. Policja usunęła kontrmanifestujących. Był wśród nich opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk, który zapowiada udział także w dzisiejszym proteście.

Okolice Pałacu Prezydenckiego zostały zabezpieczone już bramkami przez służby.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PR1/wcz./vey/magosCOMMENTS

WORDPRESS: 0