Sekcja zwłok Jarosława Kozidraka, brata Beaty Kozidrak i współzałożyciela grupy “Bajm”

Sekcja zwłok Jarosława Kozidraka, brata Beaty Kozidrak i współzałożyciela grupy “Bajm”

Została już przeprowadzona sekcja zwłok Jarosława Kozidraka, brata Beaty Kozidrak i współzałożyciela grupy “Bajm”. Ciało mężczyzny znaleziono w ostatnich dniach, prawdopodobnie w jego lubelskim domu.

– Na miejscu był prokurator, który uznał, że konieczne jest przeprowadzenie sekcji zwłok, w celu ustalenia przyczyn śmierci. Zostało też wszczęte śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Jest to standardowa procedura w takich przypadkach – tłumaczy prokurator Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Prokuratura informuje, że sekcja zwłok została już przeprowadzona. – Czekamy na pisemną opinię biegłego – zaznaczyła w środę prokurator Agnieszka Kępka.

 

Autor słynnych przebojów

 

Jarosław Kozidrak urodził się w 1955 roku w Lublinie. Jak podaje rodzina – zmarł w dniu 12 czerwca 2018 roku. Gitarzysta i klawiszowiec. W 1978 roku razem z młodszą siostrą, Beatą Kozidrak, Andrzejem Pietrasem i Markiem Winiarskim założyli zespół Bajm. Na nazwę grupy składają się pierwsze litery imion jej założycieli.

 

Jarosław Kozidrak był autorem muzyki do piosenek, które szybko stały się przebojami i są nimi do dziś: m.in. “Nie ma wody na pustyni”, czy “Józek, nie daruję ci tej nocy”. Napisał też muzykę do “Piechotą do lata”, piosenki z jaką “Bajm” pokazał się szerszej publiczności w konkursie “Debiuty” na festiwalu “Opole ’78”. Zespół zdobył drugie miejsce, a chwilę później piosenkę znała cała Polska.

 

Muzycy żegnają przyjaciela

 

“Kochany Bracie pamiętam jak mnie broniłeś przed chuliganami na lubelskiej Starówce… swoją młodsza siostrę. Potem przychodziłeś z gitarą do mojego pokoju i tak tworzyliśmy Nasze pierwsze hity. Graj i śpiewaj teraz aniołom “Dwa serca, dwa smutki”, bo na ziemi Twoje serce już bić przestało” – taki wpis umieściła na Facebooku Beata Kozidrak.

 

 

Na oficjalnym profilu “Bajmu” znalazły się z kolei takie słowa: “Z ogromną przykrością informujemy, że w dniu 12.06.2018 r. zmarł Nasz przyjaciel, brat, współzałożyciel zespołu BAJM – Jarosław Kozidrak. To był wspaniały człowiek, obdarzony wielkim talentem, twórca przebojów takich jak: “Józek nie daruję Ci tej nocy”, “Nie ma wody na pustyni” czy” Dwa serca, Dwa smutki. Pogrążeni w bólu: Beata Kozidrak, Andrzej Pietras.”

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0