8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Sejm przyjął projekt nowelizacji Karty Nauczyciela

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sejm przyjął projekt nowelizacji Karty Nauczyciela. Wypełnia on porozumienie rządu z oświatową „Solidarnością”. Przegłosowane przepisy przewidują m.in. waloryzację płac nauczycieli o 9,6 procent od września, a także nowe świadczenie dla nauczycieli stażystów oraz przyspieszenie ścieżki awansu zawodowego. 

Zastrzeżenia do zmian w Karcie Nauczyciela zgłosiła, w postaci poprawek do projektu, część opozycji. Posłowie klubu Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska zgłosili między innymi poprawkę, która przewidywała 30-procentowy wzrost wynagrodzeń od września, czyli realizację jednego z postulatów Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. W trakcie głosowania nad całością projektu nowelizacji wszystkie poprawki opozycji zostały odrzucone.
Za przyjęciem projektu nowelizacji Karty Nauczyciela głosowało 420 posłów, przeciw było 11, a dwóch wstrzymało się od głosu.
Projekt złożyli w ubiegłym tygodniu w Sejmie posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Według nich nowelizacja będzie dobrze przyjęta przez środowisko nauczycieli. Wnioskodawca poseł PiS Zbigniew Dolata jeszcze przed głosowaniem mówił, że nowe rozwiązania to krok na drodze do zwiększenia prestiżu zawodu nauczyciela oraz polepszenia jakości polskiej edukacji. Zapowiedział też, że niedługo ruszą prace nad przepisami, które pozwolą na kolejne podwyżki nauczycielskich pensji.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/A.Drążkiewicz/wcześniejsze/to/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520