12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Sejm o wykonaniu budżetu w 2017 r.: Dochody państwa wyższe o 25 miliardów złotych niż planowano

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sejm zajął się sprawozdaniem z wykonania ubiegłorocznego budżetu. 21 czerwca sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się za udzieleniem rządowi absolutorium z wykonania budżetu. Sprawozdanie przedstawił dziś posłom Andrzej Szlachta z Prawa i Sprawiedliwości.

Jak mówił, budżet na 2017 rok był pierwszym autorskim budżetem rządu PiS tej kadencji Sejmu. Dodał, że przedstawione sprawozdanie dotyczy „bardzo dobrze opracowanego i wykonanego budżetu, który dobrze przysłużył się Polakom i Polsce”. Andrzej Szlachta mówił, że ubiegłoroczny budżet „był przełomowy pod wieloma względami”. „W 2017 roku PKB w cenach stałych wyniósł 4,6 procent wobec planowanego w wysokości 3,6 procent” – dodał. Poinformował, że był on o 2,2 punktów procentowych wyższy niż w Unii Europejskiej, gdzie wynosił tylko 2,4 procent. Poseł dodał, że nasz Produkt Krajowy Brutto był też wyższy od światowego wzrostu PKB, który wyniósł 3,8 procent.
Ubiegłoroczne wydatki państwa skrytykowała posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna. Zarzucała rządzącym „łamanie dyscypliny finansów publicznych, przekraczanie limitów przyjętych w ustawie budżetowej, wypłacanie nagród pod stołem”.
Zgodnie ze sprawozdaniem rządu z wykonania ubiegłorocznego budżetu, zamknął się on deficytem w wysokości ponad 25 miliardów złotych. To o ponad 57 procent mniej niż dopuszczony w zeszłorocznej ustawie budżetowej deficyt. Dochody państwa były wyższe o 25 miliardów złotych niż planowano i wyniosły ponad 350 miliardów.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520