HomePOLSKA

Sejm na razie nie zajmie się projektem ustawy, która znosi odpowiedzialność urzędników za działania w czasie pandemii koronawirusa

Sejm na razie nie zajmie się projektem ustawy, która znosi odpowiedzialność urzędników za działania w czasie pandemii koronawirusa

Sejm na razie nie zajmie się projektem ustawy, która znosi odpowiedzialność urzędników za działania w czasie pandemii koronawirusa. Posłowie nie zgodzili się na przyspieszenie procedowania tego projektu. Nowymi przepisami zajmuje się sejmowa komisja finansów.

Za dołączeniem tego punktu do dzisiejszych obrad zagłosowało 178 posłów, przeciwko było 201, a ośmiu wstrzymało się od głosu. Projekt ustawy ma zostać rozpatrzony na kolejnym posiedzeniu plenarnym Sejmu.

W uzasadnieniu do projektu ustawy czytamy, że celem proponowanych przepisów jest wprowadzenie rozwiązań, które pozwolą “wyłączyć bezprawność, a w konsekwencji przestępność, czynu polegającego na naruszeniu obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania oraz zwalczania COVID-19”. Uzasadnienie ustawy odwołuje się do stanu wyższej konieczności oraz interesu społecznego.

Projekt ustawy przewiduje też przedłużenie obowiązującego przepisu, który daje pracodawcom podstawę prawną do polecenia pracownikowi wykonywania pracy zdalnej.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Mytlewski/w kj

COMMENTS