HomeUSACalifornia

SeaWorld z pozwoleniem na rozbudowę, ale zakazem reprodukcji zwierząt

SeaWorld z pozwoleniem na rozbudowę, ale zakazem reprodukcji zwierząt

Kalifornijska Komisja Przybrzeżna zatwierdziła plan rozbudowy zbiorników z orkami w parku morskim SeaWorld w San Diego. Postawiła jednak warunki, które nie spodobały się władzom parku.

Na mocy czwartkowej decyzji komisji SeaWorld przeznaczy 100 milionów dolarów na powiększenie dwóch zbiorników. Na decyzję komisji w Long Beach Convention Center czekało kilkaset osób – zarówno popierających, jak i sprzeciwiających się rozbudowie.

– SeaWorld to czyste zło. To niedorzeczne, że te parki nadal istnieją. Mam nadzieję, że kiedyś zamknięty zostanie każdy park wodny – powiedziała aktorka Pamela Anderson, od lat aktywnie uczestnicząca w walce o prawa zwierząt. Tak jak inni przeciwnicy, nie chciała, aby zbiorniki były rozbudowywane, twierdząc, że to tylko przyczyni się do reprodukcji orek żyjących w niewoli.

Komisja tymczasem postanowiła zakazać parkowi w San Diego dalszej reprodukcji ssaków. David Koontz, przedstawiciel SeaWorld, przyznał, że to rozczarowująca decyzja, która zmusi park do przemyśleń. – Reprodukcja jest naturalną częścią życia zwierząt, a pozbawianie ich tego jest nieludzkie – stwierdził.

(hm)

COMMENTS