-1.2 C
Chicago
poniedziałek, 1 marca, 2021

SeaWorld rezygnuje z kontrowersyjnych pokazów orek

Popularne

Koniec z cyrkowymi pokazami orek w SeaWorld w San Diego. Władze kontrowersyjnego parku rozrywki zapowiedziały, że w przyszłym roku zaczną je stopniowo wycofywać z programu.

W opublikowanym w poniedziałek dokumencie poinformowano, że pokazy zostaną zastąpione atrakcjami o bardziej edukacyjnym charakterze, a orki będzie można obserwować w naturalniejszym dla nich środowisku, gdzie nie będą zmuszane do zabawiania gości wyuczonymi sztuczkami.

SeaWorld znajduje się na celowniku miłośników zwierząt na całym świecie od czasu premiery filmu dokumentalnego „Blackfish” z 2013 roku, ukazującego tragiczny los przetrzymywanych w niewoli orek. Aktywiści podkreślają, że poniedziałkowa decyzja to krok w dobrą stronę, ale do osiągnięcia celu jest jeszcze daleko. Wielu z nich chce, aby SeaWorld w ogóle przestało istnieć.

Władze parku stwierdziły tymczasem, że ich decyzja nie ma nic wspólnego z protestami obrońców praw zwierząt, ponieważ ci „nigdy nie będą zadowoleni”, a podyktowana jest opiniami gości, którzy nalegali na możliwość obserwacji ssaków w możliwie najbardziej naturalnych warunkach.

Zmiany, które ogłoszono w poniedziałek, nie obejmują parków SeaWorld w Orlando ani San Antonio.

(hm)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane