-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

ŚDM – Obraz Jezusa ze zdjęć selfie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Powstał obraz Jezusa Miłosiernego ze zdjęć selfie. Wydrukowany na olbrzymim (6 m x 2,5 m) sztywnym, nieprzemakalnym materiale stanął w piątek przed sanktuarium Miłosierdzia Bożego, obok wejścia do auli św. Faustyny, w Krakowie Łagiewnikach.

 

Organizatorzy akcji – wspólnota Chrystus w Starym Mieście oraz siostry z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – liczą, że uwagę na obraz zwróci papież Franciszek, który będzie w Łagiewnikach podczas Światowych Dni Młodzieży. Praca powstała w ramach akcji „Wymaluj obraz”, która trwała w internecie. Za pośrednictwem strony image2016.pl internauci przesyłali swoje fotografie, z których później organizatorzy, za pomocą programu komputerowego, skomponowali obraz „Jezu, ufam Tobie”.

Jak powiedział PAP pomysłodawca projektu Konrad Ciempka, w akcji wzięło udział 15 tys. osób z różnych stron świata. „Otrzymywaliśmy pojedyncze zdjęcia, ale i grupowe, fotografie ślubne, komunijne, itp.” – opisywał pomysłodawca.

Do projektu przyłączył się prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda, ale i artyści, np. Muniek Staszczyk, Golec uOrkiestra. „Tworzyliśmy tę mozaikę po to, aby połączyć ludzi z całego świata. Wiele osób chciałoby przyjechać do Krakowa, by wziąć udział w ŚDM, ale nie mają takiej możliwości. Dzięki temu, że przysłali swoje zdjęcie, mogą być częścią tego wielkiego wydarzenia w Krakowie” – powiedziała współorganizatorka akcji Katarzyna Walkowska.

Uczestnik akcji może odnaleźć się na obrazie za pomocą strony internetowej projektu, wpisując w odpowiednim miejscu swój adres mailowy. Wyszukiwarka wskaże internaucie miejsce, w którym jest jego zdjęcie.

Projekt „Wymaluj obraz” spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili go kontynuować. „Wciąż za pośrednictwem strony image2016.pl można nadsyłać selfie. Wykorzystamy je do kolejnego, jeszcze większego obrazu Jezusa Miłosiernego” – zapowiedział Ciempka. Zdjęcia można przesyłać do 20 listopada – wtedy zakończy się Rok Miłosierdzia Bożego. Organizatorzy jeszcze nie wiedzą, w którym miejscu stanie kolejny obraz.

TS/media.pope2016.com (aip), Fot. Adam Wojnar

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520