Schetyna zapowiedział wzrost pensji Polaków

Schetyna zapowiedział wzrost pensji Polaków

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział wzrost pensji Polaków. To jeden z sześciu obszarów programu Koalicji Obywatelskiej na jesienne wybory parlamentarne. W Warszawie trwa Forum Programowe KO. 

Grzegorz Schetyna powiedział, że obywatele chcą lepiej zarabiać. Według niego, osoby pracujące powinny korzystać z efektów “światowej koniunktury gospodarczej”. Koalicja Obywatelska proponuje między innymi obniżenie PIT, składek na ZUS i NFZ do 35 procent zarobków łącznie.
Szef PO prezentował też inne pomysły. Powiedział, że ci, którzy zarabiają mniej niż 4 i pół tysiąca złotych brutto, dostaną dodatkową premię za aktywność i za pracę. “I to jest inwestycja przede wszystkim w młodych ludzi, dodatkowo przygotujemy dla nich, dla młodych, specjalny pakiet startowy, wspierający rozpoczęcie przez nich aktywności zawodowej” – mówił lider PO.
Grzegorz Schetyna powiedział, że dochód na rękę tych, którzy zarabiają płacę minimalną, wzrośnie o ponad 600 złotych. Polityk mówił też, że Koalicja Obywatelska chce skrócić kolejki do lekarzy specjalistów i na SOR-ach. Zapowiedział też utrzymanie 13. emerytury i wprowadzenie programów dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów. Obiecał podwyżki dla nauczycieli. Mówił też, że KO zadba o klimat i jakość powietrza, którym oddychamy. Podkreślał, że zmiany klimatyczne na świecie obejmują i nas, dlatego – jego zdaniem – trzeba im przeciwdziałać. Zapowiedział, że do 2030 roku Koalicja wyeliminuje węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, do 2035 – w ogrzewaniu systemowym, a do 2040 – w energetyce.
Szef PO zapowiedział, że politycy Koalicji Obywatelskiej wyruszą w teren, by przedstawiony program doprecyzować.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/M.Naukowicz/Rita/sjo



COMMENTS

WORDPRESS: 0