HomePOLSKA

Schetyna (PO): Nie pozwólmy wpuścić PiS-u do samorządów

Schetyna (PO): Nie pozwólmy wpuścić PiS-u do samorządów

Grzegorz Schetyna w czasie regionalnej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy przekonywał, że to Prawo i Sprawiedliwość odpowiada za podziały w kraju. Dlatego, jego zdaniem, nie można pozwolić partii rządzącej na przejęcie władzy w samorządach.
“PiS dzieli Polskę i Polaków. Na poziomie krajowym rozpętał nienawiść na skalę, jakiej nigdy nie było. Nie pozwólmy wpuścić ich z tą wojną polsko-polską do samorządu. Niech Polska lokalna pozostanie wolna od nienawiści, od podziałów na lepszych i gorszych, wolna od ‘misiewiczów’, od zachcianek działaczy PiS i zachcianek prezesa Kaczyńskiego” – powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer akcentowała natomiast liberalny gospodarczo charakter Koalicji Obywatelskiej. Zaznaczyła, że nowoczesna Polska jest państwem, które nie dusi inicjatywy Polaków wysokimi podatkami i rozrośniętą biurokracją. “Liberalizm to odwaga. Reprezentujemy Polskę liberalną i mamy odwagę, żeby przeciwstawić ją Polsce PiS. Polsce, która zniechęca do pracy, Polsce biednej, Polsce na zasiłku, Polsce socjalnej” – mówiła.
Liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka podkreśliła, że polityka samorządowa musi wspierać obywateli od samego początku poprzez zapewnianie dostępu do żłobków i przedszkoli oraz “dobrych, otwartych, mądrych szkół”, w których dzieci uczą się także życia w społeczeństwie i budowania relacji z innymi ludźmi. Dodała, że zadaniem samorządów powinno być też umożliwianie dostępu do opieki lekarskiej “bez klauzuli sumienia”.
Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura – 4 listopada.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/wczesn/md/kano

COMMENTS