HomePOLSKA

Schetyna: “Odpowiedzią na niskie sondaże może być dobra współpraca partii opozycyjnych”

Schetyna: “Odpowiedzią na niskie sondaże może być dobra współpraca partii opozycyjnych”

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, mówił w środę że „Polacy muszą mieć  pewność, a przynajmniej wiarę, że opozycja jest w stanie stworzyć taką konstrukcję polityczną która pokona PiS”. – Poczekajmy. Wybory nie są w perspektywie najbliższych tygodni. Zrobię wszystko, żeby tak się stało – tłumaczył na antenie Radia Zet.

Schetyna zaznaczył, że jego partia ma dużo nowych projektów związanych z utworzeniem wspólnych list wyborczych lub samorządowych ugrupowań opozycyjnych, które zamierza teraz realizować.

Dodał, że to jest sprawdzian dla opozycji i okaże się czy silniejszy będzie podział ze względu na różnice programowe, czy jednak uda się zjednoczyć. Potwierdził jednocześnie, że „PiS jest silny przez słabość opozycji”.

Odniósł się również do medialnych informacji, jakoby posłanka PO Joanna Mucha chciała założyć nową partię.

– Przyjdzie taki czas, że będzie potrzebna decyzja, czy buduje się Platformę czy inny projekt. Ale mi się wydaje, że tutaj nie ma takiego problemu. Uważam, że to nie jest problem polityczny. Patrzę na te głosy, które odbieram ze strony Platformy, że to chęć jednak przebudowy, odbudowy zaufania Platformy, zbudowania jej w nowy sposób. Patrzę na to pozytywnie. Jeżeli w partii coś się dzieje, ludzie chcą się angażować, wymuszać zmiany, być w innym, lepszym miejscu, to pozytywne, bo partia nie może siedzieć i czekać na lepsze czasy. Musi walczyć, zmieniać, szukać nowych propozycji – mówił Schetyna.

COMMENTS