HomePOLSKA

Schetyna oczekuje rezygnacji Jakiego z przewodniczenia komisji

Schetyna oczekuje rezygnacji Jakiego z przewodniczenia komisji

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oczekuje rezygnacji Patryka Jakiego z funkcji przewodniczącego komisji do spraw reprywatyzacji w Warszawie. Patryk Jaki jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta stolicy.

 

Grzegorz Schetyna powiedział w Trójce, że sytuacja, w której kandydat przewodniczyłby posiedzeniom komisji i prowadził tam kampanię wyborczą, byłaby absurdalna. Dodał, że także Małgorzata Wassermann – kandydatka PiS na prezydenta Krakowa – powinna zrezygnować z przewodniczenia sejmowej komisji śledczej do spraw Amber Gold.

Zdaniem Grzegorza Schetyny, pojedynek wyborczy Rafała Trzaskowskiego z PO z Patrykiem Jakim przyciągnie uwagę całej Polski. To będzie na pewno emocjonujący pojedynek,o wizję Warszawy – powiedział przewodniczący PO. “Czy Warszawa zasługuje na gospodarza i mądry, dobry rozwój, czy będzie miejscem takiej politycznej bitwy.” – powiedział Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy dodał, że kandydat PiS nie zrobi nic dla Warszawy, gdyż się na tym nie zna. Grzegorz Schetyna powiedział, że Patryk Jaki zajmował się jako wiceminister sprawiedliwości nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, co spowodowało straty.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/zr

COMMENTS