HomePOLSKA

Schetyna: Chcemy rozmawiać ze wszystkimi

Schetyna: Chcemy rozmawiać ze wszystkimi

Grzegorz Schetyna powiedział, że Polacy – mimo istniejących podziałów – powinni ze sobą rozmawiać.

Na Forum Programowym Koalicji Obywatelskiej w Warszawie lider Platformy Obywatelskiej zadeklarował, że jego partia i forum, które tworzy, chcą rozmawiać ze wszystkimi i wysłuchać przedstawicieli różnych środowisk. “Chcemy rozmawiać z ekspertami i pracownikami fizycznymi. Chcemy usłyszeć receptę od specjalisty z uniwersytetu, ale ważne jest dla nas także zdanie handlowca czy kasjerki” – przekonywał Grzegorz Schetyna.

W ramach dwudniowego Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej odbędzie się ponad 50 paneli dyskusyjnych. Podczas obrad będą poruszane kwestie związane ze zdrowiem, gospodarką, edukacją, ochroną środowiska, szeroko rozumianym bezpieczeństwem, a także polityką zagraniczną i kulturą.

Szef klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska Sławomir Neumann wyraził nadzieję, że po zakończeniu Forum będzie już wiadomo, czy do Koalicji Obywatelskiej dołączą: Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Zieloni. Obecnie opozycyjny blok tworzą Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i samorządowcy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./hm/sk

COMMENTS