7.7 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Satelita będzie ostrzegać przd katastrofami naturalnymi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nowoczesny europejski satelita ma pomagać w kluczowych obserwacjach Ziemi. Urządzenie Sentinel-3A wystrzelono z kosmodromu w rosyjskim Plesiecku.
Satelita znajdzie się na orbicie heliosynchronicznej, czyli ustawi się tak, by zawsze być w tej samej pozycji względem Słońca. Obracająca się pod nim Ziemia będzie więc dla niego zawsze oświetlona w ten sam sposób. Sentinel-3A będzie obserwował powierzchnię oceanów, ma też mierzyć temperaturę mórz i lądów; będzie rejestrował pożary i wzrost roślin. Wejdzie w skład systemu Copernicus; to dzieło Europejskiej Agencji Kosmicznej i Komisji Europejskiej. System, który już częściowo działa, ma ostrzegać przed katastrofami naturalnymi, pośrednio pomagać ofiarom tych katastrof; przyda się także rolnikom. Będzie ważny dla miast, transportu i dla walki ze zmianami klimatu.
„Dla nas to, że tyle satelitów już działa i pomaga klimatologom czy oceanografom, to wielki sukces” – mówi Pascale Ultre-Gerard z Francuskiej Agencji Kosmicznej. Sentinel-3A ma działać przez siedem lat.
Bliźniaczy satelita Sentinel-3B ma lecieć w przyszłym roku.

IAR/ R.Motriuk/em/ nyg, foto Zdjęcie ilustracyjne

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520