HomePOLSKA

Sasin: Marsz był bezpieczny, służby sprawnie zadziałały

Sasin: Marsz był bezpieczny, służby sprawnie zadziałały

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin wysoko ocenił organizację wczorajszego marszu „Dla Ciebie Polsko”. Gość radiowej Jedynki podkreślił, że wielka impreza, upamiętniająca stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, przebiegła bezpiecznie a nieliczne incydenty można uznać za marginalne. Polityk zwrócił uwagę, że policji udało się nie dopuścić do prowokacji.

Jacek Sasin ocenił, że służby działały „wyjątkowo sprawnie”. Podkreślił, że sto osób zostało zatrzymanych jeszcze przed rozpoczęciem marszu, żeby nie dopuścić do incydentów. Powiedział również, że nie wpuszczono na terytorium Polski „różnego rodzaju ekstremistów z Europy”. „Polskie państwo zadziałało niezwykle sprawnie i zapewniło bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom marszu, a wiemy, że z tym, szczególnie za rządów naszych poprzedników, było bardzo słabo” – zaznaczył gość “Sygnałów dnia”.

W całej Polsce obchodzono wczoraj 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W wielu miastach wspólnie śpiewano hymn państwowy, organizowano też marsze. W najliczniejszym, w Warszawie, wzięło udział według szacunków policji 250 tysięcy osób.

IAR / Jedynka / pp/zr

COMMENTS