Samorządy finansują ideologię LGBT w szkołach?

Samorządy finansują ideologię LGBT w szkołach?

Instytut Kultury Prawnej Ordo Iuris przygotował analizy w obronie uczniów i rodzin. To reakcja na działania samorządów, które zdaniem Instytutu przejmują kompetencje ministra edukacji i kuratorium oświaty.

Według Instytutu wprowadzanie do szkół edukacji seksualnej, ideologii ruchu LGBT czy propagandy antychrześcijańskiej odbywa się pod pozorem inicjatyw antydyskryminacyjnych czy prozdrowotnych.

Rafał Dorosiński z Instytutu Ordo Iuris zwraca uwagę na działania samorządu Poznania, który finansuje działania ideologicznych organizacji, a także proponuje szkołom dodatkowe zajęcia pozalekcyjne odnoszące się do sfery małżeństwa, rodziny i płciowości. Mecenas Dorosiński podkreśla, że Instytut Ordo Iuris zaproponował zmianę przepisów, która ma uniemożliwić wprowadzenie dodatkowych zajęć edukacyjnych jako przedmiotów obowiązkowych. „Chodzi o przepis na mocy, którego zajęcia dodatkowe po wpisaniu do tygodniowego planu zajęć stają się zajęciami obowiązkowymi, oznacza to, że wprowadzania takich zajęć ideologicznych tygodniowego planu, będzie obligowało uczniów do uczestniczenia w tych zajęciach” – wyjaśniał.

Rafał Dorosiński zwracał uwagę, że największe wątpliwości budzą treści przekazywane przez organizacje zewnętrzne prezentowane szkołom pod pozorem programów antydyskryminacyjnych, jak też poprzez konkursy na zajęcia dodatkowe. „Urząd miasta Poznania publikuje szereg materiałów, które wskazują w jaki sposób prowadzić zajęcia antydyskryminacyjne, które obejmują treści ideologiczne LGBT, zachęcając nauczycieli, by prowadzili zajęcia” – mówił mecenas Dorosiński.

Według Ordo Iuris w Gdańsku pod pozorem ochrony zdrowia propaguje się zajęcia edukacji seksualnej. Program edukacji zdrowotnej w zakresie zdrowia prokreacyjnego młodzieży wdrożyła tamtejsza rada miasta. Jak mówi Nikodem Bernaciak w ramach realizacji programu miasto promuje broszurę „Zdrowe love”, która proponuje m.in. masturbację jako edukację w wieku przedszkolnym a także poddaje w wątpliwość płeć dziecka.

Instytut Ordo Iuris przygotował analizy prawne odnoszące się do zastrzeżeń co do działań samorządów w Poznaniu i Gdańsku. Resortowi edukacji zostały zaproponowane zmiany prawne, który mają zapobiec nieprawidłowemu stosowaniu obowiązujących przepisów ustawowych. Natomiast każdy rodzic mający wątpliwości do programów szkolnych i pozalekcyjny powinien zgłosić się do kuratorium lub do wojewody.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/M.JędrzejczykCOMMENTS

WORDPRESS: 0