Samorządowcy walczą ze skutkami nawałnicy

Samorządowcy walczą ze skutkami nawałnicy

Zaopatrzenie w wyprawki szkolne, zakup sprzętu gospodarstwa domowego i pomoc w wynajęciu wozów kempingowych – między innymi tak samorząd województwa chce wspierać rodziny z Kujaw i Pomorza, które ucierpiały podczas nawałnicy. 

Będą też prowadzone rozmowy z firmą Enea na temat odbudowy infrastruktury energetycznej. – W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, na jej przebudowę i modernizację mamy 13 mln euro – mówił marszałek Piotr Całbecki. Zaznaczył, że infrastruktura energetyczna uległa znacznemu zniszczeniu, a nawet te elementy, które przetrwały wymagają wymiany.
Samorządowcy ciągle walczą ze skutkami nawałnicy. Ucierpiały również szkoły. Jak mówi Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, część uczniów rok szkolny rozpocznie 2 tygodnie później. Chodzi o trzy szkoły z gminy Nakło.
Władze województwa zabiegają też o zgodę Komisji Europejskiej i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na przeznaczenie części pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego, na uruchomienie programu ożywienia gospodarczego.

PR PiK/M.Kaczyńska/nyg/dwi/nygCOMMENTS

WORDPRESS: 0