11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Samobójczy atak na rekrutów armii w Jemenie – zginęło co najmniej 60 osób

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W samobójczym ataku na rekrutów armii w Jemenie zginęło co najmniej 60 osób. Bilans ofiar nie jest ostateczny. Wielu rannych przewiezionych do szpitala jest w stanie krytycznym- informują pracujący tam Lekarze Bez Granic. Do przeprowadzenia zamachu przyznało się samozwańcze Państwo Islamskie.

Samochód-pułapka eksplodował podczas apelu w wojskowym obozie przygotowawczym, w Adenie. Auto wjechało w użytkowany przez wojsko budynek, który znajduje się w pobliżu rezydencji zwierzchnika tamtejszej policji. .
To portowe miasto jest tymczasową siedzibą prosaudyjskiego rządu Jemenu. Przetoczyła się przez nie fala ataków na przedstawicieli władz i sił bezpieczeństwa.
Organizacje terrorystyczne starają się wykorzystać panujący w Jemenie chaos, by przejąć kontrolę nad południowymi i południowo-wschodnimi regionami kraju.
Od marca 2015 roku w Jemenie w konflikcie między proirańskimi rebeliantami a prosaudyjskimi zwolennikami lojalistów zginęło ponad 6 tysięcy osób, głównie cywili. Według ONZ ponad 80 procent mieszkańców kraju potrzebuje pomocy humanitarnej.

DP/(IAR)/AFP & Reuter/jl/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520