HomeUSAChicago

Salmonella w czerwonej cebuli z Kalifornii

Salmonella w czerwonej cebuli z Kalifornii

Czerwona cebula jest źródłem zakażenia salmonellą w 31 stanach. Informację potwierdziła FDA czyli federalna administracja ds. żywności i leków. Zachorowało 396 osób z tego 59 trafiło do szpitali.

 

Cebula rozprowadzana była przez Thomson International, Inc. z Bakersfield w Kalifornii. Firma dobrowolnie wycofała ze sprzedaży całą dostawę cebuli nie tylko czerwonej ale także pozostałe gatunki. FDA podało, że salmonellą zatruło się co najmniej 10 mieszkańców Illinois a także   6 na Alasce, 14 w Arizonie, 49 w Kalifornii, 10 w Kolardo, 3 na Florydzie, 5 w Idaho, 2 w Indianie, 15 w Iowa, po jednym w Kansas i w Kentucky, 4 w Maine, jeden w Maryland, 23 w Michigan, 10 w Minnesocie, 6 w   Missouri, 33 w Montanie, po 5 w Nebrasce i Nevadzie, 4 w Nowym Jorku, 3 w Karolinie Północnej, 5 w Dakocie Północnej, 7 w Ohio, 71 w Oregonie, 2 w Pensylwanii, jeden w Karolinie Południowej, 11 w Dakocie Południowej, 5 w Tennessee, jeden w Teksasie, 61 w Utah (61), 4 w Wirginii, 2 w stanie Waszyngton i Wisconsin oraz 11 w Wyoming.

Pierwsze objawy zakażenia salmonellą występują od 12 do 72 godzin po zjedzeniu skażonego produktu, pojawia się gorączka i biegunka. Choroba utrzymuje się od 4 do 7 dni, w niektórych wypadkach ostrzejszego jej przebiegu konieczne jest leczenie szpitalne.

 

BK

COMMENTS