21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Sąd zgodził się na ekstradycję z Illinois do Wisconsin Kyle’a Rittenhouse’a

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sąd Illinois zgodził się na ekstradycję do Wisconsin 17-letniego Kyle’a Rittenhouse’a z Antioch, oskarżonego o zamordowanie dwóch osób podczas zamieszek w Kenosha. Doszło do nich w sierpniu po postrzeleniu przez policjanta Afroamerykanina.

 

Podczas piątkowej rozprawy, która odbyła się w   Waukegan obrońca nastolatka,   John Pierce próbował skupić się na argumentach prawnych. Twierdził, że jego klient działał w obronie własnej. Na przesłuchanie osobiście stawił się również Rittenhouse, który od zatrzymania przebywa w więzieniu. Adwokat nie wezwał żadnych świadków nawet matki nastolatka, którzy mogliby wesprzeć jego linię obrony. Po 45 – minutowym wystąpieniu obrońcy, sędzia zdecydował o ekstradycji 17-latka. Decyzja zapadła o 3:30 a pół godziny później już została wykonana – poinformowało biuro szeryfa powiatu Lake.

Prokuratura Wisconsin postawiła Rittenhouse’owi zarzut morderstwa pierwszego stopnia i próbę morderstwa oraz bezprawnego użycia broni. Grozi mu dożywocie. Przypomnijmy: w sierpniu policja w Kenoshy próbowała zatrzymać Jacoba Blake’a. Mężczyzna został postrzelony przez policjanta w plecy 7 razy. Jest częściowo sparaliżowany.

Zdarzenie wywołało falę protestów, podczas których doszło do niszczenia budynków i zamieszek. Kyle Rittenhouse pojechał do Kenoshy by bronić ludzi przed niszczeniem ich mienia. Niektórzy konserwatyści nazywali go patriotą a inni terrorystą. Podczas zamieszek zastrzelił dwóch mężczyzn a trzeciego ranił. Został aresztowany w swoim domu w Antioch w Illinois, 10 mil na południowy zachód od Kenoshy.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520