Sąd w Łodzi skazał 39-letka ze Skierniewic za fałszowanie pieniędzy

Sąd w Łodzi skazał  39-letka ze Skierniewic za fałszowanie pieniędzy

Sąd Okręgowy w Łodzi na rok i osiem miesięcy więzienia skazał w czwartek Jerzego K., 39-letniego magistra ubezpieczeń i bankowości ze Skierniewic, któremu prokuratura zarzuciła fałszowanie banknotów. Wyrok jest nieprawomocny i dość łagodny, bowiem oskarżonemu groziło do 25 lat więzienia.

Sprawa jest wyjątkowa i niecodzienna. Tarapaty zdrowotne i finansowe zmusiły 39-latka z wyższym wykształceniem do tego, aby – jak zeznał w sądzie – na drukarce byłej żony i w jej mieszkaniu wytwarzać fałszywe banknoty. Nic więc dziwnego, że ze współczesnej perspektywy Jerzy K. bardzo krytycznie ocenił swój proceder. – Żałuje tego, co robiłem. Jest mi po prostu głupio, że tak postąpiłem. Nie mam nic na swoją obronę – przyznał oskarżony. Przyczyną tego desperackiego kroku były problemy zdrowotne i finansowe.

 

Otóż Jerzy K. stracił wzrok w jednym oku i wskutek pechowego upadku doznał złamania szyjki kości udowej, przez co trafił do szpitala i przeszedł operację. Problemy zdrowotne sprawiły, że przez dwa lata nie pracował, po czym miał kłopoty ze znalezieniem nowej posady. Dlatego postanowił drukować fałszywe banknoty. I wymieniać je na prawdziwe. Za pomocą swojej nieświadomej procederu babci Krystyny S. Otóż oskarżony dobrał się do jej oszczędności: kradł prawdziwe banknoty, a pozostawiał fałszywe. W ten sposób – według prokuratury – przywłaszczył ponad 10 tys. zł, które chciał wydawać na utrzymanie 10-letniego syna i na swoje bieżące potrzeby.

 

Stąd drugi – obok fałszowania banknotów – zarzut: kradzież pieniędzy. I tu nastąpił zaskakujący zwrot akcji, bowiem Krystyna S. nieoczekiwanie wycofała swój wniosek o ściganie wnuczka z powodu kradzieży gotówki. Dokument w tej sprawie – poświadczony przez notariusza – obrońca oskarżonego przedstawił w czwartek w sądzie. W tej sytuacji sędzi Marii Motylskiej – Kucharczyk nie pozostało nic innego, jak umorzyć postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy.

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0